Gravel 60 Českým rájem

Je 60 km výzva pro gravel / mtb bike Českým rájem. Tato trase je součást Sportigo Challenge.

Start a cíl je v Turnově. Trasa vede přes Valdštejn, Kacanovy, Skokovy, okolo Příhrazských skal, Branžež, Kost a zpět okolo Věžáku a Hruboskalsko.

Popis trasy

Start a cíl Turnov, Sobotecká ulice, u výjezdu z parkoviště – po 4087 na Valdštejn – Hruboskalsko – před arboretem odbočka na Kacanovy po 4012 – po 4009 směr Skokovy – Žehrov – pod Příhrazskými skálami směr Olšina – Dneboh – Zasadka – Branžež, vše po 4009 – na rozcestí Na Branžežské cestě odbočení doprava na 4014 a výjezd k rozhledně Čížovka – po silnici do Kamenice a dál k hradu Kost – po 4010 do Libošovic – Pleskoty – Vežický rybník – napojení na 4015 a výjezd k Hrubé Skále – sjezd do Doubravice a po 4010 přes Sedmihorky a Pelešany zpět do Turnova.

Jede se výše uvedeným směrem, ne obráceně.

Trasa vede většinou cyklostezkách, rozbitých lesních silničkách a lesních cestách. Pár úseků je po silnici.

Okruh není až tak technicky náročný, ale prověří díky častému střídání různých povrchů a díky svému houpavému povrchu s řadou kratší, ale výživných, stoupání.

Nepřeceňte síly, opatrně při sjezdech. Věnujte pozornost okolí, často jdou cyklostezky souběžně s turistickou cestou, mějte respekt k ostatním na stezce. Obzvláště v okolí Hruboskalska je velká koncentrace turistů a cyklistů. 

Mapy ke stažení:

Co je Sportigo Challenge

Tato trase je součástí Sportigo Challenge. Jde o soubor 5 osobní sportovních výzev po cestách v Českém ráji, tři jsou běžecké a dvě pro kolo. Kterou trasu si zvolíš? kde předveš, co máš v sobě? 

Soutěž s ostatními, kteří se do vývy zapojí. Soutěž sám se sebou a postupně se zlepšuj. Vyzvy své kamarády a kolegy na některé z tratí. Je na tobě, co zvolíš. Dáš všech pět tras v jednom roce?

Jak vše probíhá:

  1. vyber trasu
  2. registruj se ( registrační formulář je vždy u detailu trasy )
  3. jdi na to
  4. pošli záznam výkonu z aplikace
  5. zde na webu najdeš výsledky ( tabulka výsledků zde )

Je to takto jednoduché, nic jiného za tím nehledej. Obuj běžecké boty, připrav si kolo a vyraz se porvat s Českým rájem.

Kompletní přehled Sportigo Challenge najdeš zde >