Elektrokoloběžka je hit posledních let. Do práce, do školy, na schůzku či nákup i na kratší výlet ven nebo okružní jízdu po městských památkách.

Po elektrokolech nabírá na síle v českých městech další fenomén – elektrokoloběžky.

Elektrokoloběžka je šikovný a prakticky pomocník na pravidelných denních trasách i jako moderní způsob, jak strávit volný čas.

Tvarem jsou velice podobné klasickým koloběžkám, nicméně funkčnost se značně liší. Jsou vybaveny elektromotorem, akumulátorem a „plynem“, kterým se reguluje rychlost. Výrobce a jednotlivé značky přichází na trh se stále novými a inovovanými motory.

Elektrická koloběžka Joyor Y10 černá 10″

Skládací elektrokoloběžka, nafukovací kola, výkon 500 W a dojezd 70 km, rozměrný nášlap, přední i zadní světlo, vhodná zejména pro dospělé.

Vybíráme elektrokoloběžku

Vyberte si elektrokoloběžku přesně podle svých potřeb. Zvolit můžete lehkou skládací elektrokoloběžku pro rychlé přesuny po městě, kterou snadno vezmete v ruce i do autobusu a tramvaje. Nebo výkonnou elektrokoloběžku s dlouhým dojezdem a nafukovacími koly, která si poradí i s nezpevněnými cestami a bude skvělou volbou na každý výlet.

Městské e-koloběžky – Modely, které se dají snadno složit a moc neváží.  Ideální, když se potřebujete rychle a efektivně dostat do práce, do školy či na nákup v rušném provozu.

Skládací e-koloběžky – Hbité, skladné a šikovné! Elektrokoloběžky se skládacím rámem se snadno propletou hustým provozem a rychle vás dopraví do cíle. Díky skládacímu rámu se dají snadno uložit do auta, takže není problém vzít je s sebou i na dovolenou.

E-koloběžky s velkými koly – Skvělá volba pro delší vyjížďky a dobrodružné výlety! Můžete se s nimi vydat po silnici, cyklostezkách i lehčím terénu. Tyto modely kombinují pevný rám a velká nafukovací kola volnočasových koloběžek pro dospělé s elektrickým pohonem. Díky integrovaným bateriím navíc skoro ani nepoznáte, že se něčím odlišují.

 

Při výběru, kde samozřejmě nejdůležitějším je vybrat si koloběžku přímo potřebu, kam a kde budete jezdit, se soustřeďte také na tyto parametry: nosnost, dojezd, výkon nebo maximální rychlost.

Elektrokoloběžka Mamibike PONY 20″ s rychlonabíječkou – černo-zlatá

Šikovná koloběžka s kotoučovými brzdami a nafukovacími koly, super pro všestranné využití. S volnoběžkou není problém ani jízda klasickým způsobem!

Jak se starat o baterii u elektrokoloběžky

Dodržováním těchto pokynů zabráníte rychlému úbytku jmenovité kapacity baterie v průběhu její životnosti:

Skladovat na suchém a stinném místě – Baterii (případně celý produkt včetně baterie – pokud jeho povaha neumožňuje baterii vyjmout) doporučujeme skladovat na stinném a suchém místě v teplotách mezi 10 °C a 20 °C.

Průběžně dobíjet baterii – Předpokládáte-li, že produkt nebudete delší dobu používat, doporučujeme baterii nabít a alespoň jednou za měsíc opět dobít na 100 % kapacity.

Bezpečnost na prvním místě

  • Helma
  • Chrániče
  • Pravidla silničního provozu

Za jízdy na elektrokoloběžce byste vždy měli mít helmu a nejlépe také chrániče.

A nezapomeňte, že i když je jízda na elektrokoloběžce zábava, jste povinni dodržovat pravidla silničního provozu a dbá na bezpečnost ostatních okolo vás.

Elektrická koloběžka Devron Zerga EH-100 8,5″

Moderní a lehká elektrická koloběžka, skládací konstrukce, snadné ovládání, bezdušová kola, výkonný motor, baterie Panasonic, kompletní výbava.