Horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.4 modelový rok 2019 je moderní horské elektrokolo té nejvyšší kvality za přijatelnou cenu. Kolo má výkonný středový pohon, plně integrovanou rámovou baterii a dokonale propracovanou geometrii rámu, díky tomu je dokonale vyvážené se skvělou stabilitou. Propracovaná geometrie rámu je zárukou výborných jízdních vlastností kola.

Hlavní parametry a použitá technika

Kola Crussis vsadily na kvalitu zpracování a použitých komponent. To vše se odráží v jejich oblíbenosti a samozřejmě velmi dobrých jízdných vlastností.

O řazení při jízdě se stará 9 rychlostí přehazovačky Shimano Deore a brzdy jsou kotoučové hydraulické brzdy, kolo má odpruženou vidlici a pohodlné sedlo.

Kola jsou obuta do bikových plášťů SCHWALBE RACING RALPH.

Zde je souhrn hlavních parametrů, vlastností a použitých komponentů u horského elektrokola Crussis e-Atland 9.4 model 2019:

Rám Alu 6061 (20″)
Motor BAFANG MAX drive, středový, 250W / 500*
Baterie Panasonic Li-ion 36 V/14Ah – plně integrovaná do rámu
Nabíječka 2 Ah
Dojezd až 120 km
Měnič Shimano Deore RD-M592
Řazení Shimano Alivio SL-M4000
Převody 1 x 9
Kazeta Shimano CS-HG400-9, 9 rychlostí, 11 – 36 zubů
Vidlice ZOOM RL/O uzamykatelná z řidítek, zdvih 100 mm
Brzdy Hydraulické TEKTRO HD-M285, rotor 180 mm /160 mm (přední/zadní)
Ovládání LCD panel, 5 stupňů asistence + asistent chůze (barevný displej)
Pláště Schwalbe Racing Ralph Performance 27.5*2.1
Ráfky CRUSSIS 27,5″, dvojitý, vložkovaný, 32D
Náboje CRUSSIS disc, ložisko věneček, 32D
Hlavové složení Semi 11/8
Představec CRUSSIS Al, 70 mm, pevný
Řídítka CRUSSIS Al, 720 mm
Gripy CRUSSIS měkčené s objímkou
Pedály WELLGO
Sedlovka CRUSSIS se zámkem, 31,6 / 350 mm
Sedlo Selle ROYAL
Nosnost 120 kg
Hmotnost 21,5 kg

 

Víte podle čeho se určuje dojezd a co ho ovlivňuje?Baterie a dojezd

Kolo je osazeno baterií Samsung Li-ion 14 Ah, která je plně intergrována do rámu elektrokola. Toto řešení je velmi praktické, funkční a a designově velmi povedené.

Baterie s články SAMSUNG Li-Ion 36V / 504 Wh (14 Ah).

Zcela vybitou baterii nabijete do plné kapacity za 7 hodin.

Dojezd kola je až 120 km.

p

Víte podle čeho se určuje dojezd a co ho ovlivňuje?

Předpokládaný maximální dojezd je zásadně silně závislý na nejrůznějších podmínkách. Mezi některé z těchto faktorů patří zvolený stupeň podpory, hmotnost jezdce, povaha terénu, vítr, tlak pneumatik a jejich vzorek a okolní teplota.

Veškeré dojezdy platí pro optimální podmínky. Optimální či ideální podmínky jsou: rovný/plochý terén bez protivětru, okolní teplota 20 °C, mimořádně úzké bezprofilové pneumatiky nahuštěné na doporučený tlak, používání ekonomického jízdního režimu (pokud takovým kolo disponuje), hmotnost cyklisty pod 70 kg.

Motor

Kolo má elektromotor BAFANG Max Drive (M400). Při zachování nízké spotřeby nabízí opravdu vysoký točivý moment až 80 Nm.

Elektromotor je vybaven jak snímačem šlapání, tak i torzním snímačem síly šlapání. Regulaci výkonu motoru provádí řídící jednotka.

Čím větší výkon při jízdě (při šlapání do pedálů) vynaložíte, tím více vám motor pomůže.

Použití středového elektromotoru je skvělé pro optimální umístění těžiště přímo do středu kola. Díky tomu se výrazně zlepšuje ovládání kola a stabilita. Elektrokola Crussis jsou skvěle ovladatelná a parádně drží stopu.

LCD Displej

LCD displej je velký, přehledný a barevný. Zobrazuje základních informací týkajících se stavu baterie a aktuálně využívaného stupně asistence, navíc také další údaje týkající se jízdy (rychlost, ujetá vzdálenost aj.). Plně nahradí váš starší cyklocomputer.

Displej je dále vybaven USB konektorem umožňujícím dobíjení mobilních zařízení (telefon, navigace, osvětlení aj.).

Špičková klalita z Čech. Elektrokola CRUSSIS jsou sestavována přímo na území České republiky pod profesionálním dozorem a ve spolupráci s cyklo odborníky. 

Horské elektrokolo Crussis e-Atland 9.4 model 2019 je vyráběno na kolech o velikosti 27,5“, a ve velikostech rámu 18“ a 20“.

Pánské horské elektrokolo e-Atland 9.4 je samozřejmě určeno pro jízdu v terénu, ale bez problému zvládne i jiné typy povrchů a terény, jako je cyklostezka a nebo silnice.

Ideál pro vaše víkendové dlouhé výjezdy. Jaký je váš nejbližší cíl? Kam s novým elektrokolem Crussis  e-Atland 9.4 vyrazíte?